Skřítek Pastelkáček na cestách

V září se scházíme v nové třídě, s novými kamarády a třeba i jinými paními učitelkami. Jsme zvědaví, co nového nás čeká a jaké to vlastně bude - být předškolákem. Potřebujeme se společně poznat a k tomu nám pomůže náš nový kamarád, skřítek Pastelkáček.

Děti postupně každý dostanou plyšového skřítka na 1 den domů. Jejich úkolem bude, dobře se o něj postarat, opatrovat ho a být na něj opatrný. Zároveň se skřítkem dostávají děti při odchodu z MŠ Pastelkáčkův deník. Během odpoledne mají společně s rodiči zaznamenat a nakreslit do deníčku, jak se skřítkem prožili zbytek dne, jak se o plyšáka starali...

Druhý den ráno je potřeba přinést plyšáka i deník zpátky do školky, kde si o společných zážitcích povyprávíme. Sdílením společné věci a zážitků budujeme pocit sounáležitosti se skupinou, ve které se chceme cítit dobře.

Odpoledne si skřítka zapůjčí zase jiný kamarád... a tak až do té doby, kdy se vystřídáme všichni

Moc se těšíme na Vaše společné zážitky s Pastelkáčkem!

Pondělí 04.září - úterý 31.říjen

1.projekt třídy- Kamarád Honzík

Kdo je kamarád? Jak se pozná dobrý kamarád? V tomto týdnu se seznámíme s Honzíkem a jeho kamarádem z počítače v knize ,, Děti v dopravním provozu aneb o klukovi z počítače. Sami si prakticky vyzkoušíme, co všechno už víme a umíme při vycházkách v našem městě Jílové.

Pondělí 11.září - neděle 15.září

Kamarádi holčičí, klučičí, psí i kočičí

Sedí kočka, sedí pes,

ptají se, co bude dnes.

Dnes si s dětmi pohrajeme

a zlobit se nebudeme.

Pondělí 18.září - pátek 29.září

Moje hračka

Děti si přinesou z domova svou nejoblíbenější hračku, o které si budeme povídat, zahrajeme si s ní i zacvičíme.

Pondělí 25.září - pátek 29.září

Projektové dny: JAK POTĚŠIT SÝKORKU

Celý měsíc  říjen věnujeme pomoci zvířátkům. Tentokrát ptáčkům, kteří na zimu u nás zůstávají. I vy se můžete přidat a přinést do školky zrní pro ptáčky. Vyrobíme dobrůtky pro ptáčky. Bližší informace na nástěnce třídy Pastelek.

Pondělí 02.říjen - úterý 31.říjen

Projektové dny : ZA ZVÍŘÁTKY DO ZOO

Oslavujeme Mezinárodní den zvířat 4.10. Během celého týdne můžete nosit do školky pomoc pro zvířátka a 12.10. vyrazíme do ZOO v Děčíně za zvířaty s komentovanou prohlídkou. Veškeré bližší informace najdete na nástěnce v šatně třídy Pastelek.

Středa 04.říjen - čtvrtek 12.říjen

Společný týden s rodinou - Bylo jedno paraplíčko

S dětmi ve třídě si budeme o paraplíčku povídat, také si ho ukážeme a pěkně barevně vybarvíme. Vaší fantazii a představivosti jsou otevřena vrátka. Na vaše nápady a výrobky, které společně s dětmi vytvoříte, se těší

                                                                Simona, Vlaďka a Káťa.smile

Pondělí 09.říjen - pátek 13.říjen

Společný týden s rodinou na téma: BYLO JEDNO PARAPLÍČKO

Společné tvoření dětí, rodičů a školky. Noste svá paraplíčka do školky a na konci týdne si z výrobků vytvoříme malou výstavku v šatně třídy. Využijte barvy, různé materiály a fantazii. Bližší informace na nástěnce třídy.

Pondělí 09.říjen - pátek 13.říjen

BYLO JEDNO PARAPLÍČKO – společný týden s rodinou

Na tento týden se moc těšíme. Z vašich domovů určitě přinesete krásná, společně vyrobená paraplíčka a my je ve školce budeme obdivovat. Na konci tohoto týdne z nich vytvoříme „KOSTIČKOVOU PARAPLÍČKOVOU“ výstavu.

Ani my ve školce nebudeme zahálet a barevná paraplíčka jistě vyrobíme.

Pondělí 09.říjen - pátek 13.říjen

Sokolník

Do školky přijede sokolník s ukázkou dravců a vyprávěním zajímavostí ze života ptactva.

Středa 11.říjen

Středa 11.říjen

Pohádka O řepě - 1.projekt

Tento čas budeme věnovat procházkám po Kamenné. Pozorovat zahrádky a v nich dozrávající ovoce a zeleninu. Mezi jednu z nejzdravějších zelenin patří i červená řepa a o ní je i krátká pohádka, O řepě. Připomeneme si jí četbou z pohádkové knížky, pantomimou si zkusíme předvést pohyb dědečka, babičky a dalších postav z pohádky, procvičíme si pojmy za a před a pohádku si třeba i zahrajeme. Řepu si zkusíme libovolnou technikou kreslit malovat nebo lepit.

Pondělí 16.říjen - pátek 20.říjen

Dravci a ptáčci kolem nás - 2.projekt

Záměrem tohoto projektu je, vnímat přírodu a její přípravu na zimu, pozorovat ptáky, kteří odlétají do teplých krajin a ty, co u nás zůstávají. Mezi ptáky patří i DRAVCI, se kterými se seznámíme při školní akci na zahradě školy.

Pondělí 23.říjen - pátek 27.říjen

KOUZELNÉ STROMY

Naše procházky lesem doplníme projektem třídy, kdy vznikne malý les u nás, ve školce. Využijeme různé techniky. Malování, skládání stavebnic, lepení špejlí,……….

Pondělí 23.říjen - pátek 27.říjen

Oslava svátků a narozenin

Poslední úterý v měsíci říjnu oslavujeme narozeniny a svátky třech kamarádů ze třídy. Gratulujeme Terezce, Agátce a Honzíkovi.

úterý 31.říjen