"Kamenná dáma v proměnách času"

Předškolní děti ze třídy Pastelek se zúčastní výtvarné soutěže, vyhlášené městem Jílové u příležitosti 160 let výročí rozhledny na Sněžníku. Realizace projektu - v průběhu měsíce května.

Středa 01.květen - pátek 31.květen

Indiánská vesnička Rosehill - školní výlet

Ve středu 29. 5. 2024 se děti ze třídy Pastelek vypraví objednaným autobusem na školní výlet do Růžové za indiány! Indiánská vesnička Rosehill je kouzelné místo v přírodě, stranou od všech lidských obydlí. Stojí zde několik tee-pee a žijí indiání... My už se moc těšíme, až se s nimi setkáme! V rámci programu se děti dozví základní informace o životě a výskytu indiánských kmenů, prohlédnou si indiánská obydlí i nástroje, které indiáni používali. Poté shlédnou krátké divadelní představení ze života indiánů a závěrem si vyrobí na památku medvědí zub!

Děti potřebují batůžek s pitím v uzavíratelné lahvi, vhodné oblečení a obuv do každého počasí! Příchod do MŠ do 8.00 hod. Svačit budeme ve školce. K obědu dostanou děti do batůžku řízek s chlebem. Návrat do MŠ cca 13.15 - 13.30! Nedávejte prosím dětem žádné čokolády a bonbony, děkujeme!

Cena cca 160,- (bude upřesněno dle počtu zúčastněných dětí a strženo z fondu)

Středa 29.květen - čtvrtek 30.květen

Tablo předškoláků

Tablo předškoláků bude vystaveno v Pekařství na náměstí v Jílovém.

čtvrtek 30.květen - pátek 28.červen

Výlet do Ústí nad Labem

V úterý 4. června se vypravíme objednaným autobusem na HELIPORT do Ústí nad Labem, kde nás čeká prohlídka prostor a techniky a ukázka práce hasičů, ZÁCHRANÁŘŮ. Příchod do školky nejpozději do 7.30, návrat do MŠ na oběd. Ději potřebují batůžek s pitím, svačinu dostanou ze školky (nedávejte prosím dětem žádné cukrovinky). Jedeme za každého počasí, dejte dětem vhodné oblečení a obuv.

úterý 04.červen - středa 05.červen

Kouzelnicko-bublniková show

Ve středu 5. června nás u příležitosti nedávného Dne dětí navštíví DUOJAKING (pan Jakub Rajdl). Čeká nás bohatý dopolední program: kouzelnické představení, bublinková show, bublifukový workshop, focení v bublině. Část programu probíhá na zahradě MŠ, část ve třídě Pastelek. Cena bude upřesněna dle počtu zúčastněných dětí a odečtena z fondu. Děti si odnáší balonek - zvířátko a polaroidovou fotografii.

Středa 05.červen - čtvrtek 06.červen