VŠECHNY NOVINKY Z MATEŘSKÝCH ŠKOL A JEJICH TŘÍD

Pro zobrazení novinek, aktualit a reportů konkrétní třídy zvolte třídu ze seznamu

čtvrtek, 25 duben 2024 07:01 | PASTELKY

Rozárka jde do školky

Interaktivní představení o pocitech a prožívání...

středa, 24 duben 2024 20:44 | SLUNÍČKA

Aprílové hrátky

Poslední dubnový týden jsme si nejen povídali o počasí, které jsme venku při procházce pozorovali, ale také jsme si vyzkoušeli různé aktivity ve školce - navlékali jsme dílky brčka na šňůrku jako kapičky z mráčku, třídili jsme chlupaté kuličky podle barvy do kelímků s obrázky počasí, doplňovali jsme barevná kolečka na duhu, přiřazovali dílky do obrázku nebo vystřihovali a lepili oblečení vhodné k danému počasí. Moc nás to bavilo a užili jsme si to.

sobota, 20 duben 2024 21:40 | SLUNÍČKA

Ryby a život pod vodní hladinou

Poutavé téma o životě ryb a vodních živočichů bylo pro děti opravdovou výzvou. Děti zkoušely činnosti ve skupinkách, spolupracovaly, pomáhaly si a především se dobře bavily.

sobota, 20 duben 2024 21:27 | SLUNÍČKA

Společný týden s rodinou - RYBY

Děkujeme všem rodičům a jejich dětem za krásné a nápadité výrobky, které nám oživily celotýdenní rybí téma.

sobota, 20 duben 2024 21:09 | SLUNÍČKA

Rozárka ve školce

Ve školce jsme uvítaly Báru, která děti seznámila, prostřednictvím hadrové holčičky Rozárky, s emocemi, které Rozárka a děti často prožívají. Interaktivní divadlo se dětem moc líbilo.

pátek, 19 duben 2024 15:24 | KORÁLKY

Aprílové počasí

V tomto týdnu jsme zkoumali vše, co souvisí s počasím. Proč se říká aprílové? A počasí nám to opravdu ukázalo. Pokusy s vodou- ,,co plave a co se ponoří?....a proč, pokus se vsakováním barvy- vytváření duhy, pokus s výrem vody, video o koloběhu vody, nás poučili i pobavili. Také jsme se k tématu naučili novou písničku.

V tomto týdnu - společném týdnu s rodinou na téma ,,Rybičky, ryby" jste vy rodiče s dětmi vytvořili velmi nápadité a krásné rybky, kterými se děti nejen pochlubily, ale vyzdobili jsme si jimi nejprve třídu a nyní si je můžete prohlédnout na výstavce v naší šatně. Všem vám moc děkujeme. Výstavka rybek tak doplnila naše téma o vodě.

pátek, 19 duben 2024 11:48 | KOSTIČKY

JAK JSEM POTKAL RYBY

Poslední společný týden v tomto roce se vskutku vydařil. Ryby a rybky, které „připluly“ z vašich domovů jsou skvostné, barevné, třpytivé…….jedním slovem NÁDHERNÉ!!!!!!!! Moc vám za ně děkujeme. Bylo krásné, když je děti hrdě přinášely a ostatní děti obdivovaly. Za tyto krásné okamžiky vaše úsilí stálo. Moc Děkujeme.

čtvrtek, 18 duben 2024 13:32 | MOTÝLCI

Naše školkové rybičky

V týdnu, který byl věnován tvoření s rodinou, jsme i my ve školce vybarvovali, lepili, hráli hru Na kapičky, ale ale také tvořili ty nejkrásnější rybičky na světě. A jak se nám to povedlo?

čtvrtek, 18 duben 2024 13:29 | MOTÝLCI

Rozárka jde do školky

Interaktivní představení o Rozárce, její sestřičce a hlavně o emocích všedních dní.