VŠECHNY NOVINKY Z MATEŘSKÝCH ŠKOL A JEJICH TŘÍD

Pro zobrazení novinek, aktualit a reportů konkrétní třídy zvolte třídu ze seznamu

V pondělí 29, dubna přijelo do školky naše oblíbené divadlo Matýsek s pohádkou O kominíku Josífkovi. Dětem se pohádka moc líbila, příběhu věnovaly pozornost do samého konce, fandily hlavním hrdinům a dokonce se i zasmály humorným situacím v příběhu.

neděle, 12 květen 2024 19:44 | KORÁLKY

Kouzelník

V pátek 10.5.2024 k nám do školky zavítal pan kouzelník. Nejenže sám uměl spousty kouzel, ale vybral i mnoho dětí jako své asistenty, kteří mu v kouzlení pomáhali a byli velmi úspěšní....podívejte se sami.( viz foto)

pátek, 10 květen 2024 20:50 | SLUNÍČKA

Kouzelník ve školce

V pátek 10.5. k nám do školky zavítal kouzelník, aby nám ukázal, jak nechat zmizet kuličku v sáčku, vyčarovat holubičku nebo drobné mince. Nám se nejvíc líbilo, když předváděl kouzlo s kartami a pak vykouzlil králíčka. Kouzelnické vystoupení bylo prostě úžasné.

pátek, 10 květen 2024 20:46 | SLUNÍČKA

Přání pro maminku

Blíží se svátek všech maminek, proto jsme vyráběli přáníčko z barevného papíru. Přitom jsme si procvičili stříhání nůžkami, které ještě musíme trénovat a také i lepení dílů k sobě. Moc se nám práce s papírem líbila a přáníčka se nám opravdu povedla.

pátek, 10 květen 2024 13:45 | KOSTIČKY

MAMINKA

„Moje maminka je milá, usměvavá, srandovní, hezká,……..“ znělo naší třídou. Bylo to krásné

a láskyplné povídání o vás, milovaných maminkách. Už všichni víme, jak jste skvělé. Bylo načase vám zabalit dáreček, který vám děti vyrobily. Určitě vám udělají radost, byly totiž vyráběné s láskou.

PŘEJEME VÁM KRÁSNÝ SVÁTEK MATEK.

čtvrtek, 09 květen 2024 12:21 | KORÁLKY

Lekce plavání 9.5.

Čáry máry fuk, ať tu není žádný kluk, ať tu nejsou ani holčičky, ať tu plavou rybičky. Touto hrou začínají naše lekce, ale pokračování je vždy jiné a děti lekci od lekce zvládají složitější úkoly. Příští týden nás čeká poslední hodina na kterou máte možnost se i podívat.

úterý, 07 květen 2024 17:22 | SLUNÍČKA

Návštěva hasičů v Jílovém

7.5. 2024 jsme se byli podívat na dobrovolné hasiče v Jílovém. Prohlédli jsme si výstroj hasičů i hasičská auta s vybavením. Hasiči nám ukázali, jak pomáhají vyprostit člověka při dopravní nehodě, jak se zachází se stříkačkou nebo jak umí zdolat zavřené dveře. Moc se nám u nich líbilo.

úterý, 07 květen 2024 15:00 | KORÁLKY

Dopravní den

Dnes jsme se vydali na dopravní den, který pořádá DDM Děčín ve spolupráci s policií, hasiči, červeným křížem a dalšími. Počasí nám nakonec přálo a tak akce mohla probíhat venku. Byla plná úkolů, soutěží a děti měly možnost nahlédnout i do vybavení profesionálních vozů. Akce to byla opravu zdařilá a my si odvážíme spoustu zážitků. Více fotografií ve fotogalerii.

úterý, 07 květen 2024 13:35 | PASTELKY

Zahradnické experimenty

Slíbili jsme, že se s vámi podělíme o naše zahradnické úspěchy a průběh experimentů...

úterý, 07 květen 2024 13:15 | PASTELKY

Malí zahradníci

Jaké to je, vypěstovat si vlastní ředkvičky, hrášek nebo třeba fazolky? My jsme se rozhodli, že to vyzkoušíme!

Také jsme založili několik zahradnických pokusů a budeme sledovat, co se stane, když třeba ukrojenou mrkev vložíme na vlhkou vatu? (děti tipovaly, zda shnije, vyroste nová mrkev, poroste nať...). O našich zjištěních vás budeme nadále informovat..laughing