VŠECHNY NOVINKY Z MATEŘSKÝCH ŠKOL A JEJICH TŘÍD

Pro zobrazení novinek, aktualit a reportů konkrétní třídy zvolte třídu ze seznamu

sobota, 24 září 2022 11:03 | BUBLINKY

Podzim začal

Podzimní období začalo a nás inspiruje k tvoření. Opět se zaměřujeme na společné tvoření, tak aby se děti učily spolu nejen tvořit, pomáhat si, komunikovat, ale především sdílet společnou radost ze zvládnutého a z toho co se jim společně povedlo. Tentokrát na téma podzimního stromu, listí, hub, mechu....ale na téma přírodnin zase příště.

sobota, 24 září 2022 10:58 | BUBLINKY

Zahrádkohraní

Spoustu času trávíme na zahrádce školy a jak nám to hraní jde ....výborně a dokonce už jsme se vypravili i na malý průzkum kolem naší školky.

sobota, 24 září 2022 10:52 | BUBLINKY

Školkohraní

Během měsíce září děti stále objevují nové hry, hračky a zážitky ve třídě. Učíme se manipulovat s novými věcmi a hračkami, dělit se s kamarády a pomalu přicházat na to, že kamarádi k hraní jsou fajn.

Jako projekt v měsíci září jsme si vybrali téma Dne Mandal 18.9. I ti nejmenší se začali seznamovat s barvami a výtvarnými technikami. Při společném malování, kreslení a tiskání si děti užily zábavu a objevily své možnosti. Z výsledných dílek jsme pak nainstalovali GALERII NA PLOTĚ MŠ.

pátek, 23 září 2022 12:06 | BUBLINKY

Divadlo Matýsek s pohádkou ve školce

V úterý 20.9. k nám po dlouhé době zavítalo divadlo Matýsek. Přivezlo nám pohádku Příběhy šneka Bedřicha. To, že být na všechno sám a nemít žádné kamarády, není žádná výhra - to my už dávno víme. Na rozdíl od Šneka Bedřicha. Pak se ho ale zmocnil zlý kluk! A to i Bedřich poznal, jak je prima mít kamarády, kteří vás nenechají v nesnázi a rádi vám pomohou.

čtvrtek, 22 září 2022 21:30 | MOTÝLCI

Divadlo Matýsek ve školce

V úterý 20. září přijelo do školky Divadlo Matýsek s pohádkou "Příběh šneka Bedřicha". V představení se objevují barevné kulisy a loutky a znějí melodické písně, které děj doplňují a provázejí. V dětech je podněcována představivost a závěrem zjišťují, jak důležité je nebýt sám a mít kamarády.

čtvrtek, 22 září 2022 21:28 | MOTÝLCI

Divadlo Matýsek ve školce

středa, 21 září 2022 12:26 | KOSTIČKY

Divadlo v MŠ

V úterý do školky přijelo divadlo Matýsek s pohádkou Příběh šnečka Bedřicha a my jsme ve slavnostní náladě a těšení na pohádku všichni sešli ve třídě Pastelek, kde jsme pohádku vzhlédli. Vyprávění o šnečkovi se nám moc líbilo a herce jsme odměnili hlasitým potleskem. Těšíme se na další setkání s pohádkou.

středa, 21 září 2022 12:26 | KOSTIČKY

Divadlo v MŠ

středa, 21 září 2022 06:39 | KORÁLKY

Poznáváme okolí MŠ

Mateřskou školu již známe a proto jsme se vydali poznávat její okolí. Objevujeme důležitá místa našeho města , důležité budovy jako jsou- Městský úřad, zámek Jílové, kostel Nejsvětější Trojice , základní školu a další.