VŠECHNY NOVINKY Z MATEŘSKÝCH ŠKOL A JEJICH TŘÍD

Pro zobrazení novinek, aktualit a reportů konkrétní třídy zvolte třídu ze seznamu

úterý, 17 květen 2022 12:32 | NOVINKY

Cesta plná pohádek

Naše školka zve všechny své školkové děti a jejich sourozence, na cestu plnou pohádek, kde vás bude čekat spousta zajímavých úkolů, pohádkových postav a na konci i pěkná odměna. Všechny informace naleznete výše.

Těšíme se na vás!

Celý tento projektový týden jsme zakončili výletem na rozhlednu Sněžník, kam nás vyvezl autobus. Počasí nám přálo, nálada byla výborná a tak jsme vyrazili vstříc dalšímu dobrodružství. První naše zastávka byla u vyhlídky Blativec. Zde nás čekal první úkol ( z čeho je postavena rozhledna Sněžník a jak se říká tomuto druhu kamene). Po krátkém odpočinku a občerstvení  vyrážíme dál po cestě. Před námi je další  zastávka - Drážďanská vyhlídka, kam se jdeme s dětmi po skupinkách podívat. Zde nás čeká opět další úkol (co se pěstuje na žlutých místech v dáli na poli - řepka olejná-vysvětlujeme si další zpracování). Na tomto krásném místě také svačíme, poté vyrážíme dál směrem k rozhledně. Cestou plníme další úkoly....názvy stromů, keřů a jejich plodů až dorážíme k rozhledně. Celou si ji prohlédneme, povíme si pár zajímavostí, naobědváme se a s dobrovolníky se vydáváme po skupinkách do věže. Všichni byli velice odvážní, proto si zasloužili sladkou odměnu. Výlet na Sněžník se nám všem moc líbil. Byli jsme všichni unavení, ale spokojení, jak jsme všechno pěkně zvládli.

Všechny fotky naleznete ve fotogalerii třídy Motýlků.

V rámci dalšího projektového dne se vydáváme do lesa, kde se opět snažíme postavit rozhlednu, ale tentokrát z přírodního materiálu. Veškeré foto naleznete ve fotogalerii třídy Motýlků.

neděle, 15 květen 2022 11:12 | MOTÝLCI

Projektový týden III. - Výroba papíru

A je tu další projektový den, ve kterém jsme se pokusili o výrobu papíru. Nejprve jsme si vysvětlili některé neznáme pojmy (např. recyklace, dělba práce a pod.), připravili pomůcky, které budou potřeba, podrobně si vysvětlili, jak budeme postupovat a hurá do práce. A že výroba papíru není vůbec nic jednoduchého jsme se přesvědčili vzápětí. Jenom trhání papíru nám dalo velkou práci. Ale my se nevzdali a společnými silami jsme vyrobili několik krásných listů. Máme z nich opravdu velkou radost.

Všechny fotografie najdete ve fotogalerii třídy Motýlků.

neděle, 15 květen 2022 10:48 | MOTÝLCI

Policie v MŠ

Do naší Mš přijeli strážníci z Městské policie z Jílového, kteří nám pověděli něco málo o své práci a ukázali některé pracovní pomůcky. Dověděli jsme se spoustu zajímavostí o policii, o chytání zlodějů, o první pomoci a také o policejních psech.

Všechny fotografie z této akce jsou ve fotogalerii třídy Motýlků.

A v projektovém týdnu pokračujeme. O rozhlednách už víme, že mohou být z různých materiálů ( kamenné, dřevěné, železné), proč se stavěly na kopcích, některé už i známe a těšíme se, až je navštívíme. I my ve školce jsme se pokusili o stavbu rozhledny....někteří dokonce zvládli postavit i pěkný hrad.

Další foto najdete ve fotogalerii třídy Motýlků.

V rámci projektového týdne - Kniha o rozhledně Sněžník....jsme s předškoláky navštívili knihovnu v Jílovém. Paní knihovnice nám za pomocí obrazového materiálu vyprávěla o výrobě papíru, následně pak o stavbě lidských obydlí a rozhlednách. Ukázali jsme si tu naší v Jílovém, ale i některé další, např. Chlum, Růženku, Sokolí vrch a jiné.

V pátek 6. 5. jsme se s předškoláky vydali do ZŠ v Jílovém, kde nás čekaly děti z první třídy s paní učitelkou. Nejprve jsme se pomalu všichni rozkoukávali, společně si prohlédli prostory školy a následně vstoupili do školní třídy, kde jsme se pohodlně usadili. Zkoušeli jsme si zahrát pohádku, poznávat písmenka, ukazovat čísla a pozorovali prvňáčky u čtení a plnění úkolů. Návštěva se nám moc líbila a jsme moc rádi, že jsme se mohli podívat, jak taková vyučovací hodina probíhá.

neděle, 15 květen 2022 08:54 | MOTÝLCI

Videoprojekce - Vesmír

Dne 5.května jsme se vydali do ZŠ v Jílovém na videoprojekci o Vesmíru. Pomalinku jsme vstoupili do velké kopule, kde jsme se usadili a zhlédli krátký animovaný film. Příběh nás vtáhl do děje. Raketou jsme letěli do vesmíru kolem planet naší sluneční soustavy. O každé z nich jsme se dozvěděli pár zajímavostí, na některých jsme dokonce i přistáli.

Velké poděkování všem, kteří se podíleli na Společném týdnu s rodinou a přinesli krásné výrobky nejrůznějších technik a materiálů a tím zaplnili náš strom v šatně. My ve školce jsme byli ale také pilní. Maminkám k jejich svátku jsme vyrobili malé překvapení.