VŠECHNY NOVINKY Z MATEŘSKÝCH ŠKOL A JEJICH TŘÍD

Pro zobrazení novinek, aktualit a reportů konkrétní třídy zvolte třídu ze seznamu

úterý, 07 únor 2023 13:12 | MOTÝLCI

Olympiáda

První  únorový den byl pro děti ze třídy Motýlků zároveň dnem projektovým. V plánu byla zimní olympiáda. Nic jsme se nenechali zaskočit netypickým počasím a absencí sněhu. Olympiádu jsme uspořádali ve třídě a užili jsme si zajímavé sportovní disciplíny a spoustu zábavy. Odměnou za šikovnost ale i férovou hru nám byly medaile se jménem každého účastníka, které jsme si na památku odnesli domů.

Poslední lednový den, v úterý 31. 1. se ve třídě Motýlku konala oslava narozenin a svátků dětí. Oslavencům Filípkovi a Vendulce jsme popřáli vše nejlepší k narozeninám. Na Jarušku a Ondru drobné dárečky ještě čekají ve školce. Miloškovi jsme popřáli k svátku. Oslavencům jsme zazpívali, zahráli jsme si bačkůrkovanou a paní kuchařky nám připravily spoustu dobrého ovoce. Už teď se těšíme na příští oslavu!

čtvrtek, 02 únor 2023 12:40 | KOSTIČKY

V lednu jsme slavili...

Poslední lednový den bylo v Kostičkách veselo. Slavili jsme s Emičkou P. její třetí narozeniny. Zpívali jsme, hodovali, také legraci si při hře na tělo si náramně užili. Všechno nejlepší a pevné zdraví přejeme i Sebíčkovi k jeho svátku. Paní učitelky mu posílají pozdravy a děti vybarvené obrázky.

čtvrtek, 02 únor 2023 12:36 | KOSTIČKY

O ztraceném beránkovi

Ve čtvrtek 2. února k nám do školky zavítalo divadlo. Při pohádce O ztraceném beránkovi si děti mohly společně se zvířátky zazpívat známé dětské písničky a společně pak přivolat jarní sluníčko a zachránit tak ztraceného beránka.

čtvrtek, 02 únor 2023 10:17 | PASTELKY

POHÁDKA O ZTRACENÉM BERÁNKOVI

Divadelní představení bylo napínavým příběhem se spoustou písniček, maňásků a zábavy.

středa, 01 únor 2023 20:31 | KORÁLKY

ZIMNÍ ZKOUMÁNÍ VODY

Voda má různé podoby.  Poznávali jsme ji všemi smysly. Využili jsme lupy, balonky, lednici a vyzkoušeli jsme, kdy se voda změní v led, jakou barvu má sníh, když se rozteče nebo jak dlouho led vydrží v místnosti. Experimentování nás velmi zaujalo. Na chvíli jsme se proměnili v polární badatele.

středa, 01 únor 2023 19:33 | PASTELKY

Lednová oslava

Další oslava, tentokrát lednová embarassed

Tři oslavenci měli tři přání a všechna jsme splnili... Hra "Bačkůrkovaná", trampolína a tunel laughing Pak už jen si užít ovocnou hostinu.

Oslavencům přejeme všechno nejlepší!

V pondělí 30.1.2023 jsme společně oslavili svátek našeho kamaráda Adámka. Byl jediným přítomným oslavencem. (měl sice svátek v prosinci, ale protože nebyl na oslavě, tak jsme mu to vynahradili). Společně jsme si vyzdobili stolky, pochutnali si na zdravém a dobrém pohoštění a společně si zahráli na sportovce, na krasobruslaře a nakonec jsme si zahráli hokej. A kamarádům, kteří dnes nebyly to nemusí být líto, oslavíme jejich narozeniny příště....Všechno nejlepší kamarádi.

středa, 01 únor 2023 10:14 | PASTELKY

ZIMNÍ PASTELKOVÁ OLYMPIÁDA

Zimní olympiáda se musela obejít bez přírodního sněhu. Nám to ale nevadilo. Společně jsme si vytvořili sněhové kulisy a bylo to. Zalyžovali jsme si, lezli na zasněžený kopec, kouleli sněhovou kouli,………. Byla to výtečná zábava. Děti si domů odnášely medaili a spoustu skvělých zážitků.

úterý, 31 leden 2023 18:41 | SLUNÍČKA

Oslava narozenin a svátků v lednu

V úterý 31.1. 2023 jsme slavili narozeniny Toničky a Sebíkův svátek. Opět jsme přáli, zpívali písničky a hráli hry na přání oslavenců. Také ovocné dobroty byly prima. Moc si to všichni užili. Na Štěpánku, která měla narozeniny, dárek ještě čeká.