KALENDÁŘ AKCÍ ZA TŘÍDU

Skřítek Pastelkáček na cestách

V září se scházíme v nové třídě, s novými kamarády a třeba i jinými paními učitelkami. Jsme zvědaví, co nového nás čeká a jaké to vlastně bude - být předškolákem. Potřebujeme se společně poznat a k tomu nám pomůže náš nový kamarád, skřítek Pastelkáček.

Děti postupně každý dostanou plyšového skřítka na 1 den domů. Jejich úkolem bude, dobře se o něj postarat, opatrovat ho a být na něj opatrný. Zároveň se skřítkem dostávají děti při odchodu z MŠ Pastelkáčkův deník. Během odpoledne mají společně s rodiči zaznamenat a nakreslit do deníčku, jak se skřítkem prožili zbytek dne, jak se o plyšáka starali...

Druhý den ráno je potřeba přinést plyšáka i deník zpátky do školky, kde si o společných zážitcích povyprávíme. Sdílením společné věci a zážitků budujeme pocit sounáležitosti se skupinou, ve které se chceme cítit dobře.

Odpoledne si skřítka zapůjčí zase jiný kamarád... a tak až do té doby, kdy se vystřídáme všichni

Moc se těšíme na Vaše společné zážitky s Pastelkáčkem!

Pondělí 04.září - úterý 31.říjen

Projektové dny: JAK POTĚŠIT SÝKORKU

Celý měsíc  říjen věnujeme pomoci zvířátkům. Tentokrát ptáčkům, kteří na zimu u nás zůstávají. I vy se můžete přidat a přinést do školky zrní pro ptáčky. Vyrobíme dobrůtky pro ptáčky. Bližší informace na nástěnce třídy Pastelek.

Pondělí 02.říjen - úterý 31.říjen

Projektové dny : ZA ZVÍŘÁTKY DO ZOO

Oslavujeme Mezinárodní den zvířat 4.10. Během celého týdne můžete nosit do školky pomoc pro zvířátka a 12.10. vyrazíme do ZOO v Děčíně za zvířaty s komentovanou prohlídkou. Veškeré bližší informace najdete na nástěnce v šatně třídy Pastelek.

Středa 04.říjen - čtvrtek 12.říjen

Společný týden s rodinou na téma: BYLO JEDNO PARAPLÍČKO

Společné tvoření dětí, rodičů a školky. Noste svá paraplíčka do školky a na konci týdne si z výrobků vytvoříme malou výstavku v šatně třídy. Využijte barvy, různé materiály a fantazii. Bližší informace na nástěnce třídy.

Pondělí 09.říjen - pátek 13.říjen

Sokolník

Do školky přijede sokolník s ukázkou dravců a vyprávěním zajímavostí ze života ptactva.

Středa 11.říjen

Oslava svátků a narozenin

Poslední úterý v měsíci říjnu oslavujeme narozeniny a svátky třech kamarádů ze třídy. Gratulujeme Terezce, Agátce a Honzíkovi.

úterý 31.říjen