čtvrtek, 25 listopad 2021 14:03

Advent přichází

Advent přichází a s ním i velké těšení dětí na vánoce.

Letošní vánoční besídky a nadělování proběhne opět bez vás rodičů. Děti o to rozhodně nechceme ochudit. Každá třída už teď plánuje pečení perníčků, cukroví, zdobení stromečku a výrobu různých překvapení. Začíná se to kolem nás ve třídách třpytit, ve velkém se tu teď objevují andílci a očekávaní jsou už pomalu Mikuláš s čertem.

Vánoční těšení ve školce si chceme užít. Tak to cítíme. Takže si ho užijeme.

Protože se chceme ale setkat i s vámi, je rozhodnuto, že společné posezení, besídka, vystoupení dětí, společné povídání, je jedno, jak to nazveme, proběhne, Jen posuneme termín na jarní měsíce. Máme tam přece tolik dnů, kdy už to půjde, abychom byli spolu. Pilně připravujeme akci za Elce pelce v naší školce. Nyní má pracovní název – Elce pelce – pohádka ve školce.

Prosím vás všechny, zachovávejme si stále v duši klid a mír. Odlišný názor není přece důvodem k útokům. Mluvme spolu. Mluvte spolu. Fungujte, tak, jak to cítíte, vždyť to není nic nemožného.

Psala bych a psala. S mnohými z vás mluvím. Jeden má jedno přání, druhý si zase nepřeje.

Dohodnout se ale musíme, tak to prostě je. Cesta je vždycky, ještě pořád jsem o tom přesvědčená.

Sice hodně brzy, ale přeji vám všem krásně prožitý adventní čas. Užívejte si ho s dětmi, užívejte si ho v rodinách, s kamarády, užívejte si ho každý tak, jak to má rád.

Všem hodně zdraví, štěstí a pohody přeje za celý kolektiv mateřské školy

 

Helena Říhová

ředitelka školy

Přečtěno: 288 x