HVĚZDIČKY

LISTOPAD

Pohádky z Větrné Lhoty- Daniela Fischerová. Kdesi uprostřed světa je vesnička Větrná Lhota. A tam žijí dva bratříčci větříčci. Jsou ještě malí, ale foukat a lítat umějí už pořádně. Přečetli jsme, co se přihodilo, když větříčci učili lítat ptáčata, když do vsi přiletěl Meluzín a teta Smršť, když se pan učitel topil a pana Mádle bolel zub. A co všechno přitom vyváděli ti dva! A jak že si vlastně říkají? Ten větší a divočejší, co ohýbá stromy až k zemi, je Vichura a menší a útlejší, který rád houpá obláčky, se jmenuje Radovánek.

Neviditelná Zuzanka- Eduard Petiška. Jaké by to bylo být neviditelný? A co by se mohlo podniknout....společně v příbězích Zuzanky si prožijeme jaké by to mohlo být, kdyby se nám to splnilo.

Lexikon 3 - Strašidla, skřítci, víly...Vítězslava Klimtová - Kniha mapuje výskyt strašidel nejen v Čechách, ale i ve Středomoří ve Španělsku. Přitom se ukazuje, že veškeré přírodní bytosti jsou si blízce příbuzné a španělští skřítci se ve velké většině přestěhovali do Čech i severských států, takže tvoří jednu velkou rodinu.

ŘÍJEN

Pohádky lesního ticha - Marie Kubátová - Soubor pohádek, jejichž hrdiny jsou skřítkové a zvířátka, napsala jedna z našich nejznámějších žijících autorek knih pro děti. Stal se předlohou nově natočeného televizního večerníčku Hajadla. Tam, kde je les nejhlubší a mech nejměkčí, mají svou chaloupku lesní hajadla, malinkatí, zato velice důležití skřítkové. V zimě hlídají, aby nikdo nerušil zimní spánek zvířátek, a na jaře dbají, aby nikdo nebudil ptačí miminka ve vajíčku. A aby se všem dobře spalo, mají pro každé zvířátko pohádkový sen a pro každého ptáčka kouzelnou pohádkovou ukolébavku.

CD Tiše, les vypráví - Alena Riegerová - audio příběhy kamarádů houbiček, kteří společně v lese a jeho okolí prožívají různá houbí dobrodružství.

Zahrada - Jiří Trnka - Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné, tajemné zahrady, kde potkají kamenného trpaslíka, zlomyslného kocoura, učenou velrybu, a odhalují rozličná tajemství.

ZÁŘÍ

Krysáci - Jiří ŽáčekDaleko na Moravě, uprostřed Valašského království, na malém smetišti nedaleko Vizovic žili dva krysáci – Hubert a Hodan – a sádrový trpaslík Ludvík. Bydleli v útulných zásuvkách starého šicího stroje s výhledem na vysavač. Žili klidně a spokojeně až do chvíle, kdy se na smetišti objevil potkan Eda – dobrodruh z Prahy, který všude byl, všechno viděl a všemu rozumí a hlavně nesnáší klid a nudu.

Kamarádi to nevzdávají - Dana Nowaková - Dětská knížka se snaží dětem napovědět jaké vlastnosti by měl mít správný kamarád nebo kamarádka.

A pak se to stalo - Ester Stará - Co všechno se může stát, když si taková holčička, nebo chlapeček nečeše vlásky, nenosí bačkorky, nebo žaluje? To všechno se dozvíme v úsměvném vyprávění pro předškolní a mladší školní děti.

Příběhy od pavoučího kamene - Aida Brumovská - Víla Malvínka, která právě přišla na svět, poznává své Brusinkové království a obyvatele lesní paseky.

Přečtěno: 361 x Naposledy změněno čtvrtek, 24 listopad 2022 19:41