SLUNÍČKA

Listopad:

Fischerová, Daniela: Pohádky z Větrné Lhoty

Uprostřed světa je vesnička Větrná Lhota, žijí tam dva bratříci-větrníčci. Větší a divočejší je Vichura a menší, co rád jen houpá obláčky, se jmenuje Radovánek. Přestože jsou ještě malí, dout a lítat umí už pořádně. S větříky je také velká kamarádka malá uličnice Jajda.

Středa, Ludvík: Kosí bratři

Humorné příběhy dvou kosích bratrů Josefa a Václava, kteří den co den prožívají různá dobrodružství např. v ZOO, na pouti, s krtkem pod zemí nebo třeba v černočerném lese.

 

 

Říjen:

Čtvrtek, Václav: Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky

Kdo by neznal Křemílka a Vochomůrku, dva mužíčky z pařezové chaloupky na pasece. Jeden je spíš hubený, druhý spíš tlustý, ale oba se vzájemně báječně doplňují. Radostně spolu hospodaří a přitom stihnou spoustu zábavných a užitečných věcí.

Adamovská, Marie: Příběhy lesních zvířátek

Deset příběhů o zvířátkách a jejich životě, např. o tom, jak nikdo nechtěl pomoci ježkovi Vosítkovi najít pelíšek, jak liška hledala něco k snědku, o líné veverce a mnoho dalších.

 

Září:

Štíplová, Ljuba: Byla jednou koťata

Malá dobrodružství kočičích kluků Macourka, Canfourka, kočičky Pacičky a jejich rošťáckého kamaráda Kočičáka.

Munková, Alena a Munk, Jiří: Štaflík a Špagetka 

Dva psíci Štaflík a Špagetka se rozhodli, že už jsou dost velcí na to, aby se o sebe postarali sami, a tak se vydali za opravdovým psím dobrodružstvím.

Delvaux, Nancy: Kamilka a její kamarádi

Kamilka už je velká. Chodí do mateřské školy a umí spoustu věcí. Ale přece jen si občas neví rady. Někdy se stydí, jindy má strach. A čas od času provede pořádnou hloupost. Kamilka je zkrátka stejná jako všechny děti.

 

 

Přečtěno: 387 x Naposledy změněno úterý, 15 listopad 2022 18:42