MOTÝLCI

LISTOPAD (2022)

Jak se mají včelí medvídci

Autoři: Jiří Kahoun, Petr Skoumal, Zdeněk Svěrák

Jaro je tady! Copak dělají Čmelda a Brumda?

Po dlouhé zimě se sluníčko konečně rozkoukalo a svítilo, jak se sluší a patří. Hřálo a tahalo ze země kytičku za kytičkou. Žlutou, modrou, červenou, růžovou, fialovou a taky strakatou. Celá mez rozkvetla a čmeláčí maminka od rána uklízela. V chaloupce to vonělo jako o posvícení... A co dělají Čmelda a Brumda, jakpak se mají? To vám prozradí třetí knížka o starých známých včelích medvídcích, která volně navazuje na dvě předchozí.

ŘÍJEN (2022)

Zlatá kniha pohádek skřítka Medovníčka

Autor: Jan Lebeda

Opět se setkáváme se skřítkem Medovníčkem. Jak jeho jméno napovídá, má rád med, stará se o zvířátka, pomáhá jim s jejich těžkostmi, často někomu zachrání život. Díky kouzelné studánce rozumí řeči zvířat a dokonce se umí přeměnit v někoho jiného. Kamarádí s Barvínkem, který má zase na starosti rostliny. Děti se díky pohádkám dozví spoustu informací o lese, zvířatech, naučí se, jak se mají k sobě lidé chovat.

ZÁŘÍ (2022)

Špalíček veršů a pohádek

Autor: František Hrubín

Známé verše, říkadla i hádanky doplňují pohádky psané veršem i prózou, které vycházejí z lidových pohádkových předloh našich i cizích. Autor klasické texty přetváří, obměňuje a zjednodušuje. Někteří hrdinové se představují v netradičních rolích. Jeníček a Mařenka zamknou zlou ježibabu v její perníkové chaloupce, chytrý Smolíček zachrání jelena a Budulínek přelstí lišku. Špalíček pohádek uzavírá původní veršovaná pohádka o Květušce.

Medovníček a řeka Modrávka

Autor: Jan Lebeda

Knížka je o veselém skřítku Medovníčkovi, který se stará o včelky a má rád i ostatní zvířátka, ale i děti. Při svých lesních toulkách objeví říčku Modrávku, skamarádí se s malým Filípkem, ptáčkem ledňáčkem, s říčním orlem zachrání z rozvodněné říčky štěňátko jezevčíka, přestěhuje kapry, pomůže včelímu roji a zažije celou řadu dalších dobrodružství. Jako všechny předchozí knížky o Medovníčkovi i tuto ilustrovala svými půvabnými obrázky paní Zdeňka Študlarová.

Přečtěno: 405 x Naposledy změněno pondělí, 31 říjen 2022 22:28