BUBLINKY

ZÁŘÍ

Co mě čeká ve školce - Jiří Šandera

O tom, že ve školce je to prima, je v ní spousta nových kamarádů a paní učitelky, kterých také není třeba se bát. Do školky nastoupí nová holčička, plná obav a strachu z neznámého. Postupně se ale seznámí s prostředím školky, pozná paní kuchařky, učitelky a především si najde mnoho kamarádů, se kterými zažívá báječná dobrodružství.

 

Moje první pohádky - Marie Tetourová

Čevená Karkulka, Otesánek, O kohoutkovi a slepičce a mnoho dalších klasických pohádek, převyprávěných pro děti v současném jazyce.

 

ŘÍJEN

Dobrodružství veverky Zrzečky - Josef Zeman

O životě zvířátek na tichém místě v křivoklátských lesích, kde se říkalo U starého dubu, vypráví veverka Zrzečka. Knížka dětem přiblíží něco ze života veverek, poznají mnoho nových lesních zvířat a dozví se o nich mnoho zajímavostí. Text je doplněn krásnými ilustracemi. 

 

Medovníček a jeho nemocnice pro zvířátka - Jan Lebeda

 

O malém skřítkovi s velkým srdcem, o Medulce a malém Medulínkovi. Jednoho dne najde Medovníček s Medulkou malého skřítka u své chaloupky a začnou se o něj starat. ale Medulínek je pěkný rošťák a při objevování světa zažije spoustu příhod. Knížka je o společné lásce k přírodě, zvířátkům a především včeličkám. 

Přečtěno: 346 x Naposledy změněno středa, 02 listopad 2022 12:52